Blue Flower

Wiele rodziców staje przed problemem: jakie zwierzątko kupić mojemu dziecku? Pertraktacje w tej sprawie z najmłodszymi nie należą do najprostszych. Dorośli mają jednak w ten sposób świetny sposób do nauczenia odpowiedzialności i sumienności. Jednak jakie zwierzę wybrać, aby nie sprawiało wielu problemów, a nasz maluch będzie mógł bez przeszkód podołać samodzielnej opiece nad nim? Rozwiązaniem na taki problem mogą być wszelkie gryzonie lub ptaki.

 

Co można więcej powiedzieć o tych zwierzątkach? Są bezproblemowe przede wszystkim pod względem ich funkcjonowania. Wystarczy wyposażyć się w odpowiednią klatkę, w której wszystkie gryzonie i ptaki na co dzień żyją. Nie trzeba ich wyprowadzać na spacery, martwić, że zniszczą nasze meble lub będą zajmować ulubione miejsce na kanapie. Jednak zanim kupimy takie zwierzątko musimy zadbać o odpowiednie wyposażenie dla niego. Na podstronie firmy www.otozoo.pl trixie można znaleźć również ciekawe akcesoria, które wypełnią klatkę gryzonia lub ptaszka. Co jest niezbędne w opiecie nad nimi? Na pewno trociny, które będą stanowiły podłoże dla funckjonowania zwierzaka. Należy dbać o czystość trocin, ponieważ jednocześnie jest to miejsce gdzie gryzonie załatwiają swoje potrzeby. Jeśli twoje dziecko zajmuje się samodzielnie swoim zwierzaczkiem, to przypominaj mu o regularnej wymianie trocin. Innymi akcesoriami są na pewno domki, w których zwierzątka śpią i odpoczywają. Takie małe schronienie zapewnia im bezpieczeństwo i jest na pewno przytulne. Na rynku jest również ogromny wybór zabawek. I tak na przykład dla chomika idelane będzie koło, na któym będzie mógł poprawić swoją kondycję w codziennych przebieżkach. Dla większych gryzoni takich jak króliki, czy szynszyle można zakupić kostki wapienne, które dostarczą niezbędnych witamin oraz urozmaicą codzienną dietę. Nie można oczywiście zapomnieć o zakupie pojemników na świeżą wodę i pożywienie. Zwierzęta powinny mieć do tego wyznaczone specjalne miejsce.

 

Jeśli zdecydujesz się na zakup gryzonia pamiętaj o jego wypuszczaniu od czasu do czasu. Podczas frywolnych spacerów po mieszkaniu nadzoruj go i dbaj o bezpieczeństwo. Po miłych zabawach nie zapomnij o zamknięciu klatki, żeby twoje zwierzątko nie miało okazji do nocnych wycieczek.