Blue Flower

 

czarna torebkaKomponując stylizację powinno się dbać nie tylko o to, aby strój odpowiadał obowiązującym trendom, ale także o to, aby całość była wygodna i w pełni dopasowywała się do naszego gustu i charakteru. Na ulicach można spotkać wiele osób, które – choć wyglądają modnie – nie do końca czują się dobrze we własnej skórze. A – zgodnie ze starym powiedzeniem - „jak cię widza, tak cię piszą”. Co więc można zrobić, żeby nasze ubranie było w pełni dopasowane do tego kim jesteśmy i co sobą reprezentujemy? Na przykład kierować się prostymi i wręcz żelaznymi zasadami, praktykowanymi nawet przez największych stylistów, którzy uwielbiają łamać schematy i wykraczać poza obowiązujące normy.

Oczywiście warto pamiętać, że moda jest po to, żeby się nią bawić, ewentualne wzmianki o powszechnych wyznacznikach nie muszą więc oznaczać, ze musimy się do nich dostosowywać. Jeżeli jesteśmy eksperymentatorami i lubimy wyróżniać się z tłumu, bo jest to dla nas naturalne, z powodzeniem możemy chwytać za nietypowe fasony, wzory czy kolory. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy należymy do osób, które cenią sobie przede wszystkim komfort i schludność, ponieważ dobór właściwych akcesoriów i poszczególnych części garderoby może okazać się dosyć problematyczny. Wiadomo, że dodatki są dla kobiet niezwykle ważne, podobnie zresztą jak ma to miejsce w przypadku torebek i butów, które znajdują się w szafach statystycznych klientek w niemal hurtowych liczbach. Dlaczego tak często to właśnie te elementy są kupowane najczęściej? Z pewnością dlatego, że dzięki butom i torebkom możliwe jest wyczarowanie zupełnie nowej stylizacji, bez konieczności kupowania kompletnych strojów. Dwie identyczne sukienki będą prezentowały się zupełnie inaczej w zależności od tego czy dobierzemy do nich czarne czy czerwone buty, warto więc wiedzieć na co zwracać uwagę podczas selekcji dostępnego asortymentu. Nieodpowiednio dopasowane buty mogą popsuć nawet najlepiej i najbardziej pieczołowicie wybierany strój, przede wszystkim dlatego, że każda kobieta jest inna i każda powinna dobierać takie części garderoby, żeby podkreślać atuty swojej figury i maskować ewentualne jej niedociągnięcia. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście wybór szpilek, jednak ze względów praktycznych nie zawsze jest to możliwe.

Faktem jest jednak, że wysokie obcasy potrafią zdziałać cuda , zwłaszcza w przypadku pań, które nieustannie narzekają na swoje obszerne łydki. Jeżeli zależy nam na optycznym wydłużeniu nów, warto inwestować w cieliste obuwie lub takie, które nie będzie się mocno odcinać od naszej karnacji czy koloru rajstop. Jeżeli nasza figura pozostawia wiele do życzenia najlepszym wyjściem byłoby zrezygnowanie z luźnych kozaków czy botków, które zakrywają wcięcia na wysokości kostek. Tego typu buty – na czele z czółenkami, koturnami i botkami właśnie – będą najodpowiedniejsze dla wyjątkowo szczupłych kobiet, którym zależy na optycznym zaokrągleniu swoich kształtów. Oczywiście w przypadku wyjątkowo topornych butów niezbędne jest zachowanie umiaru, ponieważ bardzo łatwo można przekroczyć cienką granicę i sprawić, że zamiast elegancko będziemy wyglądać groteskowo. Mówi się też, że buty powinny być kolorystycznie dopasowywane do torebki, jednak coraz częściej styliści odchodzą od tej reguły, stawiając na gry kontrastów i mieszanie rozmaitych tworzyw. Tego typu zabiegi sprawdzają się jednak świetnie tylko wtedy, kiedy dysponujemy dobrze rozwiniętym zmysłem estetycznym, który pomaga nam na swobodne dopasowywanie dodatków. Jeżeli jednak nie czujemy się pewnie w kwestiach mody zawsze najrozsądniejszym będzie celowanie w ponadczasową klasykę i kierowanie się znanymi wytycznymi w postaci prostych rozwiązań. Modne torebki skórzane nie zawsze muszą być więc tymi, które będą najlepiej dopasowane do naszego stylu czy sylwetki, najlepiej będzie więc jeżeli podczas zakupów będziemy kierować się własną intuicją. Z pewnością przymierzając rozmaite akcesoria i ubrania doskonale wiemy czy czujemy się w czymś swobodnie czy też nie, dlatego też trop indywidualny zawsze może najlepiej się sprawdzić. Najłatwiej oczywiście wybierać stroje pod względem kolorystycznym, dlatego jeżeli nie mamy pewności czy wybrane przez nas buty będą się dobrze komponować z pozostałą częścią stroju, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie selekcjonowanie ich pod względem kolorystycznym. Na uwagę zasługuje sklep etui vintage, który od jakiegoś czasu działa w sieci. Oferowane w nim torebki pasują każdej kobiecie, bez względu na wiek, wagę czy wygląd.

Nawet jeżeli wielu współczesnych projektantów uważa to za przestarzałą wytyczną, chcąc wyglądać z klasą stosują metodę identycznych kolorów z pewnością nie popełnimy żadnego błędu. Jeżeli nie boimy się jednak kontrastów i chętnie dopasowujemy do siebie kolory, z powodzeniem możemy zestawiać ze sobą przeciwstawne barwy jak chociażby niebieskie buty do żółtej sukienki. Podstawą jest oczywiście umiar, który sprawdza się w każdej sytuacji, ponieważ najważniejsza w stylizacji zawsze jest kobieta i jej osobowość, a nie poszczególne ubrania, których zadaniem jest wyłącznie podkreślanie atutów sylwetki i cech urody. Najlepiej więc będzie znaleźć złoty środek w postaci połączenia w spójną całość mody i wygody.