Blue Flower

Peugeot Boxer L3H2 HDi, Volkswagen Transporter T5 czy Ford Turneo Custom to przykłady popularnych aut dostawczych wykorzystywanych w wielu przestrzeniach gospodarczych. Zaletą niedużych „dostawczaków” jest przede wszystkim to, że ich kierowcą może być osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B. W ostatnim czasie zainteresowanie nowymi samochodami dostawczymi rzeczywiście wzrosło. Niestety nie każdego stać na to, by od ręki nabyć stosunkowo drogi pojazd o charakterze dostawczym. W takiej sytuacji rozwiązaniem stają się specjalne wypożyczalnie samochodów dostawczych, dzięki którym odpowiednie auto możemy za atrakcyjną cenę wynająć na godzinę, dzień, tydzień czy nawet kilka miesięcy. Decydując się na wynajem samochodu dostawczego warto zwrócić uwagę na parę ważnych elementów.

Wybór wypożyczalni 

Osoby regularnie wynajmujące samochody dostawcze powinny znaleźć sobie zaufaną firmę, z której usług będą korzystać. Jeśli chodzi o takie miejsca jak wypożyczalnia samochodów dostawczych Poznań, Kraków, Warszawa czy Wrocław z pewnością zaoferują nam nowoczesne i stuprocentowo sprawne auta. Warto zaznaczyć, że ze względu na dużą konkurencję, jakość oferowanych usług we wspomnianych miastach jest rzeczywiście bardzo duża. Nierzadko proponowane samochody wymieniane są na nowe po roku użytkowania. Poszukiwania odpowiedniej firmy wypożyczającej samochody można rozpocząć w sieci internetowej. Wiele działalności posiada własne witryny, na których klient znajdzie wszystkie podstawowe informacje na temat aut, ich wyposażenia oraz procedury wynajmu.

Zalety wynajmowania aut dostawczych

Posiadanie własnego samochodu dostawczego może być dla wielu osób zbyt kosztowne. Sam zakup wybranego auta znacznie uszczupla kieszeń przyszłego właściciela. Do tego należy doliczyć oczywiście standardowe opłaty za użytkowanie pojazdu, ubezpieczenie czy koszt paliwa. Jeśli nie wykorzystujemy tego typu samochodów 24 godziny na dobę, lepiej zastanowić się nad współpracą z wypożyczalnią. Wynajmując auto płacimy wyłącznie za czas jego eksploatowania oraz ewentualnie za paliwo (z reguły wypożyczalnia oddając samochód do użytku klienta uzupełnia bak do pełna). Wszystkie wynajmowane auta są ubezpieczone, dlatego w razie kradzieży bądź wypadku/kolizji (oczywiście z winy innego użytkownika ruchu) osoba wynajmująca samochód nie jest obciążona dodatkowymi pojazdami. 

Wynajem aut dostawczych to doskonała opcja nie tylko dla właścicieli różnych firm. Okazuje się, że samochody cieszą się zainteresowaniem na przykład podczas przeprowadzek. Możliwość zamówienia auta w zasadzie z dnia na dzień rzeczywiście sprzyja działalnościom tego typu.