Blue Flower

Velux okna dachowe

Velux okna dachowe pozwolą Ci cieszyć się jasnymi i przytulnymi pomieszczeniami, zlokalizowanymi na poddaszu. Jest to jedyna, tak skuteczna opcja na doświetlenie naturalnym światłem tego typu pomieszczeń.

Firma Velux tworzy okna dachowe od 1941 roku. Ponad siedemdziesięciopięcioletnie doświadczenie, a jednocześnie nieustanne podążanie za trendami sprawiło, że dziś firma ta zajmuje pozycję lidera na światowym rynku okien dachowych. W artykule tym zastanowimy się dlaczego warto ostawić na Velux okna dachowe klasy Premium.
Firma dzieli okna dostępne w ofercie na trzy klasy: Standard, Standard Plus i Premium, przy czym ta ostatnia jest najbogatsza. Velux okna dachowe tej klasy są odporne na nawet wyjątkowo skrajne warunki pogodowe. Nie straszna im wichura, gradobicie, a nawet zalegający śnieg i lód. Wykonane zostały w technologii ThermoTechnology. Specjalna konstrukcja sprawia, że okna te mają bardzo wysokie parametry termoizolacyjne. Pozwalają utrzymać w domu optymalną temperaturę i przyczyniają się do zmniejszenia wysokości rachunków za ogrzewanie. Aby było to jeszcze łatwiejsze, wykorzystano dodatkową izolację termiczną. Możesz wybrać Velux okna dachowe z drewna sosnowego, które zostały pomalowane lakierem bezbarwnym, albo z rdzenia drewnianego, te z kolei zostały pokryte poliuretanem. Możliwy jest także wybór dolnego lub górnego otwierania oraz manualnej lub elektrycznej obsługi. Ta druga znacznie zwiększa komfort użytkowania okien. Velux okna dachowe Premium zostały skonstruowane w taki sposób, że ich zbicie jest niemalże niemożliwe, jednak, gdyby coś takiego się wydarzyło, kawałki szkła pozostaną sklejone folią, co eliminuje prawdopodobieństwo skaleczenia. Na szczególną uwagę zasługuje pakiet wyciszania deszczu. Okna w których znajduje się pakiet zmniejszają słyszalność dźwięków dochodzących z zewnątrz o 7dB. Velux okna dachowe z pakietem wyciszania deszczu dobrze jest zamontować w sypialniach oraz w pokojach dziecięcych. Gwarantują one spokojny i głęboki sen, a także idealne warunki do wypoczynku i relaksu.