Blue Flower

Budując dom jednorodzinny bardzo często decydujemy się na instalację wkładu kominkowego. Moda na „domowe paleniska” powróciła do Polski w ostatnich latach po dość długiej przerwie. Dziś prawie każdy marzy o wyjątkowym, eleganckim i stylowych kominku spełniającym się nie tylko pod względem praktycznym, ale również – a może przede wszystkim? - pod względem estetycznym. Dekoracja w postaci kominka trafia nie tylko do właścicieli domów. Dzięki wprowadzeniu na rynek kominków elektrycznych o innowacyjną dekorację mogą pokusić się również osoby mieszkające w mieszkaniach. Obecność kominka w przestrzeni domowej z pewnością buduje niepowtarzalny klimat. Warto jednak dobrze się zastanowić, gdzie zakupiony wkład kominkowy będzie prezentował się najlepiej. Jak się okazuje, opcji jest przynajmniej kilka. Decyzję – w przypadku tradycyjnych kominków – najlepiej podjąć już podczas tworzenia planów architektonicznych przyszłego domu. Im wcześniej wybierzemy „kąt” dla naszego kominka, tym mniejsze problemy napotkamy podczas budowy nieruchomości.

Kominek w kuchni

Jeśli kuchnia będzie wystarczająco duża, kominek z pewnością wpłynie na wspomniane wnętrze pozytywnie. W takich pomieszczeniach sprawdzą się przede wszystkim wkłady kominkowe, które można wykorzystać podczas gotowania. Na przykład do wypiekania chleba. Co ciekawe, coraz częściej tradycyjne paleniska instaluje się w różnych restauracjach. Jeśli kominek ma pełnić wyłącznie dekoracyjną funkcję, lepiej zamontować go w innym miejscu. 

Kominek w salonie

Salon bardzo często określa się sercem całego domu. To właśnie w tym miejscu z reguły domownicy spędzają najwięcej czasu. Warto zadbać zatem o to, by odpowiednia aranżacja wpływała na komfort i samopoczucie mieszkańców oraz gości. Kominek zamontowany w salonie sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy wkład będzie zabudowany. Otwarte paleniska są mniej bezpieczne, a ponadto bardzo często zabrudzają najbliższe otoczenie. W przypadku tradycyjnych kominków na pewno napracujemy się więcej. Musimy również zrezygnować z jasnych lub białych dywanów, wykładzin czy mebli. Wkłady zabudowane są z kolei bardziej praktyczne i – co więcej – prezentują się równie dobrze. Na stronie internetowej pod adresem http://www.moj-kominek.pl/pl/sklep/kategoria/kominki-leszno,2098,3430,1.html możemy znaleźć przykładowe wkłady kominkowe montowane w domach jednorodzinnych. 

Kominek w łazience

Jeszcze do niedawna kominek montowany w łazience traktowany był jako ekstrawagancja czy wręcz fanaberia domowników. Dziś takie rozwiązanie raczej nikogo nie dziwi. Gorąca, przyjemna kąpiel przy dźwiękach trzaskającego ognia to idealna propozycja spędzenia wolnego czasu w mroźny, zimowy wieczór. Warto pamiętać, że kominek w łazience z reguły pełni funkcję dekoracyjną. Z tego względu lepiej zdecydować się w tym pomieszczeniu na modny w ostatnim czasie kominek elektryczny. 

Kominek w gabinecie

W niektórych domach jednorodzinnych osobnym pomieszczeniem staje się gabinet. Takie pomieszczenie okazuje się niezwykle przydatne dla osób pracujących w domu lub dla domowników przynoszących często pracę do domu. Kominek zamontowany w gabinecie z pewnością podkreśli charakter wnętrza i wprowadzi do niego przyjemny klimat. Dzięki takiemu rozwiązaniu praca choćby w niewielkim wymiarze stanie się dla domownika przyjemnością. 

Kominek można dziś zamontować w zasadzie w dowolnym miejscu w domu. Warto jednak przemyśleć swoją decyzję i na jej podstawie dobrać odpowiedni wkład kominkowy. Inne rozwiązanie wybierzemy dla przykładu w przypadku łazienki, a jeszcze inne w przypadku salonu.