Blue Flower

 

armatura łazienkowaWielu z nas podchodzi do zakupów przez Internet ze sporą dozą nieufności, obawiając się uszkodzonych przedmiotów, kolorów nieodpowiadających tym obserwowanym na zdjęciach, nieodpowiednio dobranych wzorów i sklepowych oszustów, którzy po płatności z góry nie dostarczają na miejsce zamówionych towarów. Wiele współczesnych sklepów internetowych w rzeczywistości należy do tych samych producentów, którzy oferują swoje płytki ceramiczne czy armaturę łazienkową w wielkomiejskich sklepach stacjonarnych, dlatego zakupy za pośrednictwem ich stron www mogą w pełni odpowiadać klasycznym rozwiązaniom. 

Jeżeli jednak obawiamy się, że płytki ceramiczne czy armatura łazienkowa są zbyt kruche i kupowanie ich w Sieci może pociągać za sobą spore ryzyko, możemy pokusić się o pozyskanie płytek ceramicznych w najbliższym sklepie stacjonarnym czy centrum budowlanym, mając jednak świadomość, że wybór materiałów będzie ograniczony. Bardzo często powierzchnia użytkowa sklepu stacjonarnego nie pozwala na zaprezentowanie możliwości wszystkich materiałów, część jest w magazynach i nigdy nie będzie wyeksponowana, w mniejszych sklepach mamy też dodatkowo mniejszy asortyment – czasami nie możemy pozyskać dokładnie takich płytek, jakich byśmy potrzebowali, ewentualnie zamawiamy niezbędne elementy za pośrednictwem katalogu książkowego, czyli w pewnym sensie robimy dokładnie to samo, co za pośrednictwem Internetu. Przykłady płytek do łazienek można znaleźć pod adresem wybranych sklepów internetowych, architekstów i projektantów wnętrz, a także dostawców danych materiałów.

Jeżeli jednak nadal nie jesteśmy przekonani, odwiedzając wyposażający łazienki sklep internetowy możemy ograniczyć się do zakupów dodatków, pozwalających na zmianę charakteru wnętrza lub też odświeżenie jego wizerunku. Jeszcze do niedawna luksusowe elementy wyposażeniowe dostępne były jedynie nielicznym, dzisiaj jednak, kiedy sklepowe półki uginają się od różnorodności asortymentowej, nie mamy większych trudności z dostarczeniem własnej łazience stylowych dodatków. Ze względu na to, że nie zawsze wiemy gdzie ich szukać, przestrzeń wirtualna może być idealna do wyszukiwania czegoś nietypowego, oryginalnego czy wykonanego z najwyższej jakości tworzyw. Jeżeli wydaje nam się, że o stylu i charakterze łazienki decydują wyłącznie płytki ceramiczne, musimy wiedzieć, że – tak jak w przypadku mody – największą rolę odgrywają zawsze wszelkiego typu akcesoria. Żeby stworzyć luksusową łazienkę nie potrzebujemy wcale drogich akcesoriów, przede wszystkim dlatego, że nadmiar staje się synonimem kiczu, liczy się więc przede wszystkim umiejętność zachowania umiaru oraz odrobina wyobraźni.

Elementy armatury łazienkowej takie, jak wanny, prysznice czy umywalki nie należą do najtańszych, dlatego też projektanci konsekwentnie odradzają upiększanie łazienki na siłę za pośrednictwem kosztownych materiałów budowlanych czy elementów użytkowych. Rzadko się zdarza aby dwie wanny różniły się od siebie czymś więcej niż tylko ceną, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie zawsze kupienie porządnej armatury za mniejsze pieniądze i zainwestowanie w droższe dodatki. Nic nie upiększy łazienkowego wnętrza tak, jak idealnie komponujące się z otoczeniem mydelniczki czy dozowniki na mydło i choć ich cena wcale nie jest najniższa i może sięgać nawet kilkudziesięciu złotych, zawsze będzie tańsza od nowej wanny czy prysznica. O tym, czy łazienka będzie przytulna czy nie decyduje także nastrój, jaki w niej panuje, dlatego wewnątrz mogą pojawić się świeczki, kadzidełka czy nawet...regały na książki. Kto z nas nie marzy o chwili relaksu w gorącej wodzie z ulubioną książką w dłoniach? O tym, że nie jest to już czysta ekstrawagancja świadczy praktycznie każdy wyposażający łazienki sklep internetowy, w którym znaleźć możemy specjalne podstawki do czytania, które można postawić sobie na całej szerokości wanny zabezpieczając tym samym książki przed zachlapaniem. Nudne wnętrze możemy przełamywać także wszystkim tym, bez czego łazienka nie może się obejść – ręcznikami, lustrami, szlafrokami, a nawet koszami na bieliznę – wszystko może stanowić ciekawy akcent kolorystyczny i tworzyć spójną przestrzeń skłaniającą do szybkiego relaksu.